sneak-a-venue.cz - originální boty

Dr. Martens 2976 Nappa Leather Chelsea Boot

Tento unikátní produkt Dr. Martens 2976 Nappa Leather Chelsea Boot s osvědčenou značkou Dr. Martens máte možnost najít na našich stránkách teď až neuvěřitelně levně. Právě teď jen za 4 250 Kč.
Dámská obuv Dr. Martens 2976 Nappa Leather Chelsea Boot
Ověřit dostupnost
Značka: Dr. Martens
4 250 5 000 Kč Sleva -15%

Zatímco první bota Chelsea 2976 Dr. Martens byla vyrobena na počátku 70. let, původní styl má viktoriánský původ. Farmáři si oblíbili jistý střih a snadno se nasazující elastický kotníkový klínek – kickass styl byl jen nečekaný vedlejší efekt. Boty Chelsea 2976 jsou dnes elegantním a nekompromisně módním vzhledem pro obě pohlaví.

Tato bota, která je součástí naší kolekce Lost Archives, je vyrobena z klasické kůže Dr. Martens Smooth, lehce texturované, vysoce odolné kůže s jemným leskem. 2976 nabízí veškerou charakteristickou Doc’s DNA, jako je náš ikonický žlutý steh, vzduchem odpružená podrážka a napsaná poutka na patě.

Horní:
70% Kůže, 30% Elastická
Podšívka:
55% Kůže, 45% Textil
Jediný:
100% PVC
Materiál
Odolná a na začátku skvěle tuhá, naše hladká kůže může být vyleštěna do jemného lesku nebo umně odřená v závislosti na vašich preferencích.

Pokyny pro péči
Odstraňte nečistoty vlhkým hadříkem a nechte zaschnout, poté naneste Dr.Martens Wonder Balsam, neutrální nebo barevný voskový lak podle potřeby pomocí kartáče na boty Dr.Martens (Neutral lze aplikovat na všechny barvy). Nechte zaschnout a poté energicky vyleštěte do požadovaného lesku pomocí druhého čistého kartáče na boty Dr.Martens. (Doporučujeme použít 2 štětce na každou barvu, jeden pro přidání leštidla a druhý, čistý suchý štětec, aby se kůže vyleštila pro nejlepší výsledky).
Konstrukce
Jedná se o výrobek značky Goodyear. Svršek a podešev jsou tepelně svařeny a sešity, nikoli pouze slepeny jako mnoho konstrukcí obuvi.

Nebylo to však vždy tak: Dr. Martens byly původně skromné pracovní boty, které se dokonce v jedné fázi prodávaly jako zahradnické boty. Jak se tedy tato utilitární bota proměnila v jednu z kulturně nejvýznamnějších značek moderní éry?